O czym musisz pamiętać zakładając firmę

O czym musisz pamiętać zakładając firmę
Bez kategorii

Jeżeli prowadzenie działalności kojarzysz wyłącznie z wystawianiem faktur i kolejnymi przelewami od klientów lepiej zapoznaj się z tym artykułem. Na początku wszystko wygląda dość łatwo, wystarczy mieć dużo motywacji lub czasu, aby zobaczyć pierwsze efekty. Na początku faktycznie to niektórym wystarczy. Jednak jeżeli chcesz odnieść lepsze efekty, warto abyś zastanowił się nad każdym z poniższych zagadnień.
Czy mam plan działania?
Podstawą jest plan biznesowy lub model finansowania naszej firmy. Można go zlecić zewnętrznej firmie lub wykonać samodzielnie opierając się o informacji na temat konkurencji, branży, czy choćby serwisy aukcyjne jak Allegro. Każda dodatkowa informacja z pewnością pomoże odpowiedzieć na pytanie „czy to dobry pomysł na biznes”.
Przeczytaj wpis: „Jak planować efektywnie”
Czy potrzebuję zezwolenia na prowadzenie działalności?
Może nawet o tym nie wiesz, ale bez zgody urzędników nie możesz prowadzić każdej działalności gospodarczej. Warto przeanalizować dokładnie jakie przepisy dotyczą twojej nowej firmy. Czy wystarczy licencja, a może trzeba spełnić wymogi Sanepidu. Najlepiej sprawdź to u konkurencji lub bezpośrednio w odpowiednim organie.
Nazwa domeny dla firmy
Biznes masowo przenosi się do świata online dlatego tym bardziej należy zadbać o nasz wizerunek. Pierwszym krokiem jest oczywiście nazwa domeny. Obecnie jest to pierwsza decyzja nowych przedsiębiorców jeszcze przed wyborem nazwy firmy. Dlaczego? Bo chwytliwa nazwa domeny jest prawie wszystkim, czego potrzebujesz, aby twoja marka i produkt były chętnie poszukiwane przez klientów.
Pierwsza strona internetowa
W działalności gospodarczej liczy sie czas wdrażania nowych pomysłów oraz efektywność kosztowa. W przypadku strony internetowej oba kryteria spełnia platforma Worpress. Dzięki niej szybko i tanio stworzysz swoją pierwszą stronę internetową reklamującą twój biznes.
Zadbaj o sprzęt
Może nie potrzebujesz maszyny produkcyjnej, ale komputer czy laptop z dostępem do internetu to sprzęt absolutnie obowiązkowy. Ale pamiętaj, firma to organizm, który ma przynosić pieniądze i im więcej zainwestujesz tym lepszych możesz spodziewać się efektów. Tutaj też musisz kierować się efektywnością kosztową czyli wybrać sprzęt z najwyższej półki przy najlepszej cenie. Polecam skorzystać z internetowych porównywarek cenowych.
Jak twoją firmę widzą klienci?
Reputacja to podstawa, a na zbudowanie jej poświęcić chyba najwięcej czasu i pieniędzy. Ustal taktykę, załóż konta na portalach social media, zainteresuj się content marketingiem. Potem rób swoje i czekaj na efekty.
Jaki produkt chcesz sprzedać?
Aby dostać zapłatę musisz coś zaoferować: gotowy produkt lub usługę. Zastanów się czy to co chcesz robić jest jasne dla klienta i przynosi mu oczekiwane korzyści. Jeżeli oferujesz produkt o wyższym stopniu zaawansowania warto zainwestować w materiały referencyjne, które zrobią za ciebie całą pracę – pokażą kto korzysta z twoich usług, w jaki sposób i jakich może oczekiwać korzyści.

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł udostępnij go proszę znajomym lub zostaw komentarz.

Będę wdzięczny jeżeli polubisz moją stronę Większa Sprzedaż – na Facebooku

Podziel się wpisem!